Vestfold-Buskerud Dachshundklubb      

 

BIS-resultater Vestfold-Buskerud DHK 14. oktober 2017

Dommer: Svend Løvenkjær (DK)

 

 

Se flere foto her 

BIS

Dachshund langhåret

Örnbergets Vivaldi

E: Cate-Elin M Haga, Ytre Lid, Jakobsnes, 9900 Kirkenes

O: Elisabeth Rhodin, 64791 Mariefred, Sverige

(C.I.B. C.I.E. US NORD UCH Insight's Ducati - NORDUCH SU(V)CH CIB VV-13-14 Örnbergets Jubilée)

 

BIS2

Dverdachshund strihåret

C.I.B. NORD UCH NJV-15 DKJV-15 NV-16 KBHV-17 Wervest's Ty

E: Vera Vestby, Dalen, Linnskauveien, 1455 Nordre Frogn

O: Vera Vestby, 1455 Nordre Frogn

(INT NORD HR FI SLO ROGR UCH Wervest's Winn - DK RU UA LV LI BY CH N UCH Mariss Zateynitsa)

 

BIS3

Dachshund strihåret

INT NORD UCH N VCH NV-13 NORDV-14 Visvas Av Larhjelm

E: Pernille Saltnes, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk

O: Lars Hjelmtvedt, 3089 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

 

BIS4

Dachshund korthåret

Taglines Echo From The Garden

E: Anders Tunold-Hanssen

O: Anders Tunold-Hanssen, 0362 Oslo

(N VCH INT NORD UCH Valera's Askeladd - N UCH Valera's Frekk & Freidig)

 

BIS5

Dvergdachshund korthåret

NJV-16 SE JV-16 DKJV-16 Minstemann's Jeanne D'arc

E: Anita Solberg, Åge Solberg

O: Anita Solberg, Solberg Åge, 1455 Nordre Frogn

(N SE DK UCH Minidogland Yandex - Minstemann's Made For Fun)

 

BIS6

Dvergdachshund langhåret

N UCH Lurvelegg's Ace Of Spades

E: Julianne Olsen, Bent Arild Storløkken, Movegen 13, 2864 Fall

O: Kjersti Elisabeth Grimstad, 5224 Nesttun

(Lurvelegg's Pacman - N UCH Lurvelegg's Insomnia)

 

BIS7

Kanindachshund langhåret

Miracle Lining Blue Burbon

E: Jannicke Teigen, Årkvislaveien 54, 3402 Lier

O: L.L. Koroleva, 195427 St Petersburg, Russland

(Luna Caprese One Phantom's Choco Pr - INT RU HU BY BALT CH Dak-Veg-As Ortenziya)

 

Beste Avlsgruppe

Dachshund strihåret

INT NORD UCH N VCH NV-13 NORDV-14 Visvas Av Larhjelm

E: Pernille Saltnes, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk

O: Lars Hjelmtvedt, 3089 Holmestrand (N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

Beste oppdretterklasse

Dachshund strihåret

Larhjelm E: Lars Hjelmtvedt, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand

 

Beste Veteran

Dachshund langhåret

NORD INT UCH NV-16 Chirabida's Dixsi Is Fixsi

E: Randi Pettersen, Hølandveien 631, 1903 Gan

O: Randi Pettersen, 1903 Gan

(DKU(V)CH NORDV-08 Opalina's Big Bugatti - INT U(V)CH N UCH S VCH SU(V)CH Hound's Rule Britannia)

 

Beste valp

Dachshund strihåret

L V I Av Larhjelm

E: Mona Bentsen

O: Lars Hjelmtvedt, 3089 Holmestrand

(INT NORD UCH N VCH NV-13 Visvas Av Larhjelm - N UCH N VCH Denderre Av Larhjelm)