Vestfold-Buskerud Dachshundklubb      

BIS-resultater Vestfold-Buskerud DHK lørdag 10. oktober 2015.

Gratulerer!

Dommer: Matti Tuominen (FI)

Se fotoene her 

BIS Dachshund Strihåret
INT N SE UCH N VCH NV-13 NORDV-14 Visvas Av Larhjelm NO40874/11, Viltfarget
E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk
O: Hjelmtvedt, Lars, 3089 Holmestrand
(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

BIS2 Dverg Dachshund Korthåret
Minidogland Yandex RKF3779117, Rød
E: Åge Solberg, Anita Solberg
O: Romashova, I A, Russland
(Minidogland Longringe Jet - RU BLR CH Golden Dakshaund Harita)

BIS3 Dvergdachshund Strihåret
INT NORD HR FI SLO ROGR UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn 08103/07, Viltfarget
E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn
O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn
(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

BIS4 Dachshund Langhåret
NJV-14 Sørils Mm-Gismo NO54311/13, Rød
E: Næss, Per Ivar, Berberissvn 15, 3408 Tranby
O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad
(Sørils Dg-Martell - INT N SE DK UCH SE N VCH Hound's Marshmallow)

BIS5 Kanindachshund Strihåret
Hodja's Wera DK17225/2013, Rød
E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland
O: Nielsen, Susanne Staal Og Signe Rigmor, Danmark
(IE CH Stargang Lewis Gneiss - DK SE CZ INT CH Sweetax No Name)

BIS6 Dvergdachshund Langhåret
N UCH FIV-11 NV-13 Sensatsia Pitera Top Model RKF2730142, JEA062, Sort/Tan
E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden
O: Spitsa, O O, Russland
(FIN SE N UCH ESTV-06 Tomjantin Quest For Love - RU CH Sensatsia Pitera Kroshka Hali-Gali)

BIS7 Kanindachshund Langhåret
EUW-15 Storfoten's Østens Mystikk NO40092/14, Sort/Tan
E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke
O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke
(N DK FI SE UCH Lilla Farsbo's Magicales Ego - INT N SE UCH Tomjantin Royal Red Flush)

BIS8 Korthåret Dachshund
Pediculus Bodil NO41188/14, Rød
E: Ro, Hilde
O: Næss Kirsten, 2411 Elverum
(Elizabeths Aquamarine - N UCH Pediculus Pina Colada)

Beste Veteran
INT NORD HR FI SLO ROGR UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn 08103/07, Viltfarget
E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn
O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn
(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)(w)

Best Oppdretterklasse
Larhjelm
E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand

BIS Valp
Gando Av Larhjelm NO43447/15, Viltfarget
E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand
O: Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand
(INT NORD DK UCH NJV-12 X I Av Larhjelm - Zha Cha Cha Av Larhjelm)

BIM Dverg Dachshund Korthåret
Minstemann's Don't Lose My Number NO31846/15, Rød
E: Anita Solberg, Åge Solberg
O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn
(INT NORD RO FI NL UCH WW-14 Minstemann's Fantasy From Thorn - RU N UCH Formula Uspeha Verona)

BIM Dachshund Strihåret
NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 Absint Av Larhjelm NO55298/12, Viltfarget
E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand
O: Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand
(INT N SE UCH N VCH NV-13 Visvas Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

BIM Dvergdachshund Strihåret
Wenja's Homla NO53666/13
E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland
O: Rui Wenja, 3864 Rauland
(N SE UCH NJV-11 Topas Av Larhjelm - N UCH Wenja's Pernille)

BIM Dachshund Langhåret
N UCH NJV-13 Kalyanas Hard Rock Halleluja SE62005/2012, Rød
E: Britt Steihaug, Rune Skogheim, Steiheim, 2560 Alvdal
O: Vestergren, Ulla Stålnacke, Sverige
(INT N FI SE BALT UCH SE VCH Red Top's Klatjofs - SVCH SU(V)CH DKU(S)CH INT CH Red Top's Lollo Rosso)

BIM Dvergdachshund Langhåret
SE DK N UCH Deep Blue Sea Del Rinconcillo LOE2087563, Sort/Tan
E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke
O: Diaz, Marta Del Hierro/Villasevil, Cesar Gomez, Spania
(Sobrado - CH Sensatsia Pitera Teoria Zagovora)

Tusen takk til alle som på ulike måter bidro til å gjøre dette til en flott dag - både arrangører og utstillere!