Vestfold-Buskerud Dachshundklubb      


Resultater fra høstutstillingen 2013

BIS resultater VestBusk DHK, lørdag 26. oktober

Dommer: Kjell Lindström (S) 


BIS

N VCH N SE UCH Visvas Av Larhjelm - Dachshund Strihåret

E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

 

BIS 2

NJV-12 NV-12 Henry Av Rustbøle – Dverg Dachshund Langhåret

E: Wight, Tania O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo

(INT N S LIT UCH NV-08 Storfoten's Ff Gunnulf Den Yngre - Tia Av Rustbøle)

 

BIS 3

Qualit-Quast Super Bolt – Dverg Dachshund Korthåret

E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland O: Toivonen-Pesonen, Marinella, Finland

(LTJV-11 Lisego Nosa Maestro - AZ CH Qualit-Quast Bali Tiger)

 

BIS 4

Wenja's Ekko – Dverg Dachshund Strihåret

E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland O: Rui Wenja, 3864 Rauland

(N UCH Wenja's C-Morten - N UCH Wenja's Pernille)

 

BIS 5

Cyberdachs Mini Shakira – Kanin Dachshund Korthåret

E: Kis, Tibor O: Kis Tibor, Ungarn

(EuJW Sundsdal's Harry Potter – HuCh Cyberdachs Cindy Crawford)

 

BIS 6

Fifi Og Yang Guang Kenel – Kanin Dachshund Langhåret

E: Lina Helene Sørensen, Rebecca Sørensen, Riserveien 10, 1930 Aurskog O: Lai-Chuen, Chang, Taiwan

(CH Mystic Amber Ml Of Teckel Yumi - CH Will Of Yang Guang Kennel)

 

BIS 7

Chirabida's Miss Black Lady – Dachshund Langhåret

E: Slettene, Unni, 4766 Herefoss O: Pettersen Randi, 2000 Lillestrøm

(NORD UCH N VCH NV-11 Amarita's Deedo Bolingo - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

 

BIS 8

NORD J(D)CH N SE UCH N J(H)CH Finnelia's Tim – Dachshund Korthåret

E: Kals Heid Og Knut, Lykkebo, 4993 Sundebru O: Normann, Alf, 4820 Froland

(Jack - NJ(D)CH Bjar Tas Vera)

 

 

BIS valpeshow – Gratulerer alle sammen!

Dommer: Per Iversen (N) 


BIS

Minstemann's X-Man – Dverg Dachshund Korthåret

E: Anita Solberg, Åge Solberg O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(INT NORD RO UCH NV-11 NV-12 Minstemann's Fantasy From Thorn - INT NORD UCH Grandgables Ms Full Of Flare)

 

BIS 2

Lommerusket's Nips – Dachshund Strihåret

E: Hilde Ro, Kjetil Andre Bø, Ro Nordre, 3632 Uvdal O: Bø Kjetil A/Ro Hilde, 3632 Uvdal

(N SE UCH NJV-11 Utrolig Av Larhjelm - Lommerusket's Huttemeitu)

 

BIS 3

Amarita's My Brown Da'zowie – Dverg Dachshund Langhåret

E: Ims, Laila Anita, Hvittingfossv. 190, 3089 Holmestrand O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(NJV-11 N UCH Daks-Veg-As Zowie Bowie Taksagrad - N UCH Amarita's Xcact Isodora Brown)

 

BIS 4

Ella Easter Selma – Dachshund Langhåret

E: Holt, Nina Elisabeth Bremvig O: Lie, Heidi Olsen, 2013 Skjetten

(N UCH SE U(V)CH Yxtanejdens Ikaroz - Deisy Mira)

 

BIS 5

Fla-Go-Line's Proud Red Bella – Kanin Dachshund Langhåret

E: Kongelf, Unni O: Flatin Bjørg Halldis/ Kongelf Unni, 3261 Larvik

(JVV-09 NV FI-09 VV-10 Tarantela Rus Malenkiy Prins – INT NORD UCH DKV-11 DKV-12 Fla-Go-Line's Ville Lille Anny)

 

BIS 6

Ian V D Greenlands – Dverg Dachshund Strihåret

E: Linnerud, Tove, Embre Gård, 3560 Hemsedal O: Andreas Peine, Bielefeld, Tyskland

(Z-Lukas Vom Kiepenkerl - X-Claire Vom Kiepenkerl)

 


Beste oppdretter klasse 

Larhjelm E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080Holmestrand

 

Utstillingens vakreste veteran

NORD INT UCH Hound's Mustang Sally – Dachshund langhåret

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Dirksen Gadolin, Marie, Sverige (GBCH Frankanwen Sundance To Bronia - S VCH INT NORD UCH VV-08 Hound's Blümchen)

 

Vest Busk DHK vil gjerne takke alle for en fin dag i lag på Drammen Hundepark og gratulerer alle BIS-vinnere for dagen

 

Hjertelig takk for flotte gavepremier som dere alle bidrar med.